Facebook Instagram Youtube

Duna árfolyam - egy esemény a Dunáról pestieknek és budaiaknak augusztus 24-én

Duna árfolyam - egy esemény a Dunáról pestieknek és budaiaknak augusztus 24-én
2011.08.22
Cimkék: Érdeklődőknek
Megéri-e autómentesíteni a budapesti Duna-partot? Hogyan gondolkodhat erről egy főépítész, a Kerékpárosklub elnöke vagy egy fuvarozó? Hogyan lehet értékelni azokat a gazdasági, kulturális és ökológiai szolgáltatásokat, amiket a Duna nyújt? Bónuszkérdés: mik azok az ökoszisztéma szolgáltatások?

Megéri-e autómentesíteni a budapesti Duna-partot? Hogyan gondolkodhat erről egy főépítész, a Kerékpárosklub elnöke vagy egy fuvarozó? Hogyan lehet értékelni azokat a gazdasági, kulturális és ökológiai szolgáltatásokat, amiket a Duna nyújt? Bónuszkérdés: mik azok az ökoszisztéma szolgáltatások?

PROGRAM

 
17:00 Nyílt nap a fővárosi közgyűlésben
 
Interaktív szituációs játék az érintettek szerepében: Megéri-e autómentesíteni a budapesti Duna-partot? Hogyan lehet ezt megtenni?
 
18:00 Beszélgetés a "valós" szereplőkkel és szakértőkkel
  • Beleznay Éva, volt budapesti főépítész
  • Bojár Iván András, Szeretem Budapestet mozgalom vezetője
  • László János, Magyar Kerékpárosklub elnöke
  • Marjainé Szerényi Zsuzsanna, BCE Környezetgazdaságtani és Technológiai Tanszékének vezetője
 
19:30 Projektek a Dunáról és ökoszisztéma szolgáltatásokról
  • Tömör Miklós: VaLyo - Város és folyó
  • Bojár Iván András: Duna-víziók
  • Siposs Viktória (WWF Magyarország): Szabadság-sziget rekonstrukciója
 
20:30 Bélaműhely koncert
 
Egy esemény a Dunáról pestieknek és budaiaknak, laikus érdeklődőknek és szakembereknek. Építészeknek, közgazdászoknak és ökológusoknak. Bicikliseknek, autósoknak és babakocsisoknak. Mindenkinek, aki a Duna vizét issza, vagy csókolózott fiatalon a rakparton, esetleg szeretne egyszer sokára egy jót piknikezni a víz mellett.
 
A rendezvényt a CEEweb a Biológiai Sokféleségért szervezi, és ezért azt is megtudhatjátok, miért fog egy ízig-vérig természetvédő zöld szervezet egy városi témába összefogva lokálpatrióta fiatalokkal, közgazdászokkal, építészekkel.
 
További információ itt.

Kapcsolódó hírek

15%-kal több kerékpározót mértek Budapesten 2020-ban, decemberben 61%-kal többet, mint egy éve

A BKK öt, nyilvánosan elérhető adatokat mutató kerékpárszámlálóján 15 %-kal nagyobb forgalmat mértek 2020-ban, mint 2019-ben. A 2020-ban összesen mért 2.771.710. kerékpározó rekord azóta, hogy egyszerre öt helyen mérik a biciklis forgalmat. A bicikliutak és sávok aszfaltjába telepített detektorok felett még télen is többen kerékpároztak: a 2019 decemberi biciklis forgalmat már 2020 december közepén túlszárnyalták a budapestiek, a bringás forgalom télen nőtt leginkább 2019-hez képest. A Csepelre vezető Weiss Manfréd úton mérték a legnagyobb éves (26%-os) növekedést, a budai rakparton pedig 2020-ban mértek először 1 milliónál több kerékpározót számoltak. Munkanapokon és munkaszüneti napokon is nőtt a kerékpáros forgalom, ami az otthoni munkavégzés, az oktatási intézmények és vendéglátóhelyek bezárása mellett kiemelkedő.

2021.01.11 |  aron
Így lett kerékpársáv a Nagykörúton és más fontos főútvonalakon

2020 legnagyobb és leghíresebb hazai kerékpárosbarát fejlesztése a nagykörúti kerékpársáv volt. A régóta várt, belvárosi kerületeket összekötő kerékpársávok tesztüzemét a tavaszi koronavírus-járvány elkerüléséhez kapcsolódóan indították el, majd a népszerűségét látva kisebb változtatásokkal ősszel meg is tartották. Cikkünkben összefoglaljuk, hogyan ért be több évtized várakozása, milyen volt a fogadtatása, miken vitáztunk és milyen lehetőséget ad a Nagykörút jövőjének, ezzel Budapestnek ez a kétszer két, olcsón és gyorsan kivitelezett sárga csík. A történet nem csak a Nagykörútra érvényes, akkor is érdemes elolvasnod visszaemlékezésünket, ha nem a környéken élsz, mert a tapasztalatok máshol is hasznosak lehetnek.

2020.12.29 |  aron
Itt találod Budapest és környéke kerékpárboltjainak térképét

Térképre tettük Budapest bringaboltjait és szervizeit. Jó böngészést!

2021.02.03 |  aron