Facebook Instagram Youtube

Három régióban 215 kilométernyi új biciklis túraútvonalat jelölt ki a Magyar Kerékpárosklub (Sajtóközlemény)

Három régióban 215 kilométernyi új biciklis túraútvonalat jelölt ki a Magyar Kerékpárosklub (Sajtóközlemény)
2016.04.29
Kevésbé ismert, de népszerűségre méltó területek felfedezését segítik a Magyar Kerékpárosklub és partnerei által kijelölt új biciklis túraútvonalak Székesfehérvár, Debrecen és a Csepel-sziget térségében. A klub Összetekerünk című programjának célja, hogy több kerékpáros turista jobb körülmények között az ország eddig kevésbé ismert területeit fedezhesse fel.

Kevésbé ismert, de népszerűségre méltó területek felfedezését segítik a Magyar Kerékpárosklub és partnerei által kijelölt új biciklis túraútvonalak Székesfehérvár, Debrecen és a Csepel-sziget térségében. A klub Összetekerünk című programjának célja, hogy több kerékpáros turista jobb körülmények között az ország eddig kevésbé ismert területeit fedezhesse fel. Az egy éves projekt keretében önkormányzatok, gazdasági szereplők és helyi civilek fogtak össze a kerékpáros túrázás fejlesztése érdekében.

Székesfehérvár térségében kastélyok, tavak és a Bakonyalja dombjai, Debrecennél többek közt a Keleti-főcsatorna, a zeleméri templomrom, a nagyhegyesi Kráter-tó, Csepel-szigeten az Autó Gyártmánymúzeumtól a Ráckevei Duna-ág és a sziget kulturális és természeti értékein át a tassi Duna-zsilipig és a szigetcsúcsig várják látnivalók a kerékpáros túrázókat.

A projekt keretében a Magyar Kerékpárosklub területi csoportjai, helyi civil szervezetek, turisztikai irodák, önkormányzatok és cégek együttműködésében először feltérképezték, majd kijelölték a részben kis forgalmú országutakon, kerékpárutakon és jól járható földutakon vezetett túraútvonalakat, melyek jó tömegközlekedési kapcsolatainak és szálláslehetőségeinek köszönhetően akár több részben, vagy nagyobb kirándulások keretében is teljesíthetőek.

Az útvonalak hossza 50 és 90 kilométer között van, a programnak köszönhetően összesen 215 kilométernyi új túralehetőség gazdagítja a kerékpáros turizmust. A Magyar Kerékpárosklub által kijelölt útvonalak gyakorlottabb és családos túrázók számára is egész napos kikapcsolódási lehetőséget nyújtanak.

A program nem csak a túralehetőségek fejlesztése miatt volt fontos, hanem közösségépítési, érdekképviseleti és kommunikációs tudással is gazdagította helyi szervezeteinket. Az eddig méltatlanul ismeretlen útvonalak feltérképezésével és népszerűsítésével a helyi gazdaság és turizmus fellendítése is célja a Magyar Kerékpárosklubnak.

Túraútvonalak leírása térképekkel és bemutató videókkal:

Székesfehérvárról a Gaja-völgybe ITT

Debrecen - Keleti kerékpáros körtúra ITT

Csepel-sziget ITT

Összefoglaló videónk a túraútvonalak kijelöléséről:


A program a Norvég Civil Támogatási Alap és az Ökotárs Alapítvány segítségével  valósulhat meg. Projekt azonosító: NCTA-2014-10906-E.

 

Kapcsolódó hírek

15%-kal több kerékpározót mértek Budapesten 2020-ban, decemberben 61%-kal többet, mint egy éve

A BKK öt, nyilvánosan elérhető adatokat mutató kerékpárszámlálóján 15 %-kal nagyobb forgalmat mértek 2020-ban, mint 2019-ben. A 2020-ban összesen mért 2.771.710. kerékpározó rekord azóta, hogy egyszerre öt helyen mérik a biciklis forgalmat. A bicikliutak és sávok aszfaltjába telepített detektorok felett még télen is többen kerékpároztak: a 2019 decemberi biciklis forgalmat már 2020 december közepén túlszárnyalták a budapestiek, a bringás forgalom télen nőtt leginkább 2019-hez képest. A Csepelre vezető Weiss Manfréd úton mérték a legnagyobb éves (26%-os) növekedést, a budai rakparton pedig 2020-ban mértek először 1 milliónál több kerékpározót számoltak. Munkanapokon és munkaszüneti napokon is nőtt a kerékpáros forgalom, ami az otthoni munkavégzés, az oktatási intézmények és vendéglátóhelyek bezárása mellett kiemelkedő.

2021.01.11 |  aron
Így lett kerékpársáv a Nagykörúton és más fontos főútvonalakon

2020 legnagyobb és leghíresebb hazai kerékpárosbarát fejlesztése a nagykörúti kerékpársáv volt. A régóta várt, belvárosi kerületeket összekötő kerékpársávok tesztüzemét a tavaszi koronavírus-járvány elkerüléséhez kapcsolódóan indították el, majd a népszerűségét látva kisebb változtatásokkal ősszel meg is tartották. Cikkünkben összefoglaljuk, hogyan ért be több évtized várakozása, milyen volt a fogadtatása, miken vitáztunk és milyen lehetőséget ad a Nagykörút jövőjének, ezzel Budapestnek ez a kétszer két, olcsón és gyorsan kivitelezett sárga csík. A történet nem csak a Nagykörútra érvényes, akkor is érdemes elolvasnod visszaemlékezésünket, ha nem a környéken élsz, mert a tapasztalatok máshol is hasznosak lehetnek.

2020.12.29 |  aron
Itt találod Budapest és környéke kerékpárboltjainak térképét

Térképre tettük Budapest bringaboltjait és szervizeit. Jó böngészést!

2021.02.03 |  aron