Facebook Instagram Youtube

Képzeld el 2 keréken!

2011-06-03 12:37:36

A "Képzeld el 2 keréken" egy rajz-, fotó- és videópályázat, melyet a Holland Nagykövetséggel közösen szerveztünk. A pályázat keretében 10-19 éves fiatalok küldhettek be rajzokat, fotókat videókat arról, hogyan képzelik el az ideális kerékpárosbarát lakókörnyezetet.

A pályázat célja az volt, hogy a fiatalok körében népszerűsítsük a kerékpározást, mint fenntartható közlekedési eszközt. A pályázóknak fénykép, rajz vagy videó formájában kellett ábrázolniuk az ideális kerékpárosbarát lakókörnyezetet - hogyan nézne ki otthon az utcájuk, városuk, ha csak rajtuk múlna, és miért lenne ott jó ott kerékpározni. A győztes pályamunkák kiválasztásában a kreativitás volt az elsődleges szempont - mennyire kreatív megoldások születnek egy-egy utca vagy terület kerékpározhatóvá varázsolására. A különböző ábrázolási formák - rajz, fénykép, módosított fénykép, videó - nem alkottak külön kategóriákat. A munkák eredetisége és kreativitása mellett a kivitelezés minősége is szerepet kapott az értékelésnél

• A pályázat időtartama: 2011. június 29. - 2011. szeptember 14.
  • Kik pályázhattak: 10-19 éves fiatalok, két kategóriában versenyeznek. Külön a 10-14 évesek, és külön a 15-19 évesek.
  • Nyeremények:
    - 2 db amszterdami hétvége 2 fő részére a KLM és a Holland Nagykövetség felajánlásával,
    - 2 db 100.000 Ft értékű kerékpárvásárlási utalvány az ING Biztosító jóvoltából,
    - 2 db 50.000 Ft-os vásárlási utalvány az InterSporttól.

A pályamunkák közül egy független öt tagú zsűri választotta ki a legjobbakat, melyekből az Európa Pontban nyílt kiállítás szeptember 19-október 7-ig. A díjakat nyert pályaművek mellett 30 további - a zsűri által kiválasztott - mű is megtekinthető a kiállításon.

A bal oldali blokkokban találhatod meg a kapcsolódó cikkeket és galériákat.

Az eredményeket itt találod, a díjátadóval egybekötött kiállításmegnyitón készült képeket pedig itt nézheted meg.