Facebook Instagram Youtube

80.000, és még csak most jön a Föld Napja!

2008.04.21
Vasárnap délután sokan kérdezgettük egymástól: Hányan voltunk? Elhangzott mindenféle szám, de az eredményt már tudjuk: NYOLVANEZREN döntöttünk úgy, hogy kerékpárra ülünk és bicajozunk egy jól a városban a Critical Mass keretében. Fél 5-kor a holland nagykövet szavaira és kerékpáros emelésére indult meg a tömeg a Deák téren, de még este 8-kor is vonult a csapat a Damjanich utcában.
Vasárnap délután sokan kérdezgettük egymástól: Hányan voltunk? Elhangzott mindenféle szám, de az eredményt már tudjuk: NYOLVANEZREN döntöttünk úgy, hogy kerékpárra ülünk és bicajozunk egy jól a városban a Critical Mass keretében. Fél 5-kor a holland nagykövet szavaira és kerékpáros emelésére indult meg a tömeg a Deák téren, de még este 8-kor is vonult a csapat a Damjanich utcában. Az alkalom a vasárnapi tekerésre a Föld Napja volt. 1970 óta évente rendszeresen április 22-én tartja a világon nagyon sok városban akcióit, rendezvényeit minden olyan szervezet, amelyik a környezetünk állapotára szeretné a figyelmet felhívni. Nekünk, kerékpárosoknak, kiemelt szerepünk van a környezet védelmében: sikeresen és rettentő sokan demonstrálunk, így aztán nem lehet a kéréseinket, szempontjainkat figyelmen kívül hagyni. De van egy ennél is fontosabb „szerepünk”: mi magunk - azzal, hogy a bicajunkat használjuk, és nem az autónkat a napi közlekedéshez – azonnal javítjuk városunk környezeti állapotát. Folytassuk együtt az akciót: azt szeretnénk, hogy a Föld Napján, április 22-én, kedden „csak” annyi tegyünk, mi mindannyian, városokban és falvakban lakó, biciklivel rendelkező honfitársak, hogy kerékpározunk! Azzal menjünk munkába, előtte gyerekeinkkel az iskolába, a boltba, a barátunkhoz látogatóba, este színházba vagy moziba, mindenhova. Ha ezt megtesszük, és ezen a napon nem az autónkat használjuk, már nagyon sokat tettünk saját környezetünkért!