Facebook Instagram Youtube

Érd körbe: 2007 fővel

2007.09.10
Ötödik éve minden tavasszal és ősszel megrendezésre kerül az „ÉRD KÖRBE” elnevezésű mintegy 30 km-es várost kerülő kerékpáros túra. A túra csendes demonstrációja a balesetmentes kerékpározás népszerűsítésének. Ez év tavaszán a résztvevők e túrán összesen 2007 kilométert tettek meg. Idén ősszel szeptember 16-án 2007 kerékpárossal vágunk neki a távnak. Ha Te is eljössz, sikerülhet. Városunkba egyszerre ennyi kerékpáros még soha nem tekert együtt. Mutassuk meg Pest megye legnagyobb településének, Magyarország legifjabb megyei jogú városának, hogy van létjogosultsága a megkezdett kerékpárút építési folyamatnak. Idén eddigi munkánk eredményeként közel 5 km kerékpárút épült Érden. Ez az út az M6 autópálya és a Duna közti területen épült, Budapestet és Százhalombattát köti össze, ami része az európai kerékpárút hálózatának. A felvonulásunk a résztvevők nagy száma miatt felgyorsíthatja a kerékpárút építését a térségben. Jövőre megépülhet a Budapest – ÉRD – Tárnok kerékpárút, ami amellett, hogy segíti a városban élők kerékpáros közlekedését, biztonságosabb közelségbe hozza a Velencei tavat. Ha ennek a nemes dolognak részese kívánsz Te is lenni, nincs más dolgod: nyeregbe és irány „ÉRD KÖRBE”.

Ötödik éve minden tavasszal és ősszel megrendezésre kerül az „ÉRD KÖRBE” elnevezésű mintegy 30 km-es várost kerülő kerékpáros túra. A túra csendes demonstrációja a balesetmentes kerékpározás népszerűsítésének. Ez év tavaszán a résztvevők e túrán összesen 2007 kilométert tettek meg. Idén ősszel szeptember 16-án 2007 kerékpárossal vágunk neki a távnak. Ha Te is eljössz, sikerülhet. Városunkba egyszerre ennyi kerékpáros még soha nem tekert együtt. Mutassuk meg Pest megye legnagyobb településének, Magyarország legifjabb megyei jogú városának, hogy van létjogosultsága a megkezdett kerékpárút építési folyamatnak. Idén eddigi munkánk eredményeként közel 5 km kerékpárút épült Érden. Ez az út az M6 autópálya és a Duna közti területen épült, Budapestet és Százhalombattát köti össze, ami része az európai kerékpárút hálózatának. A felvonulásunk a résztvevők nagy száma miatt felgyorsíthatja a kerékpárút építését a térségben. Jövőre megépülhet a Budapest – ÉRD – Tárnok kerékpárút, ami amellett, hogy segíti a városban élők kerékpáros közlekedését, biztonságosabb közelségbe hozza a Velencei tavat. Ha ennek a nemes dolognak részese kívánsz Te is lenni, nincs más dolgod: nyeregbe és irány „ÉRD KÖRBE”.

Időpont: 2007 szeptember 16. 10 óra

Helyszín: ÉRD, Budai út Stop Shop Parkolója

Megközelíthető: kerékpárral (minden irányból), vonattal (Érd alsó, Érd felső megállóhelynél), autóval (6-os, 7-es főútról, MO, M6, M7 autópályákról)

Táv: 30km

További info: e-mail:teker.go@freemail.hu, tel:20/417-9626

Szervező: érdi Tekergők (Tekergő Kerékpáros Egyesület)