Facebook Instagram Youtube

"Járművezetők" egymás között!

2008.05.28
Kedves Járművezető Kolléga! Önnek írok, emlékszik, Önnek, aki tegnap (május 27) délután úgy 1/2 7 felé a 6-os buszt vezette a Margit hídon Buda felé. Én meg az a járművezető (kerékpáros) vagyok, akit a hídon megelőzött, majd azonmód rá is dudált.
Kedves Járművezető Kolléga! Önnek írok, emlékszik, Önnek, aki tegnap (május 27) délután úgy 1/2 7 felé a 6-os buszt vezette a Margit hídon Buda felé. Én meg az a járművezető (kerékpáros) vagyok, akit a hídon megelőzött, majd azonmód rá is dudált. Tudja, az a nap elég sűrű volt számomra. Reggel mindjárt azzal kellett kezdenem a munkámat, hogy egy buszvezető kollégája levelére válaszoljak, aki - meglehetős vehemenciával - arról írt, milyen felháborítóan szabálytalanok a kerékpárosok, így általában. A válaszomban igyekeztem a konkrét kérdéseire konkrétan reagálni, de nem álltam meg, hogy ne írjak arról, mi a véleményem az általánosításról. Aztán persze a szokásos rohangászás, mígnem este az Önnel való találkozás. Mert bizony utolértem a buszát a következő megállóban, és megkérdeztem Öntől, miért is dudált rám tulajdonképpen? A válasza az, ami írásra ösztönzött: "legalább 10 kerékpáros ment a JÁDRÁN a hídon, én miért nem ott megyek?" Mondom, mert én is járművet vezetek, mert - mint a KRESZ is írja, a kerékpár jármű. (és mert nem szeretném a gyalogosokat zavarni, de ezt csak most mondom) És most a csattanó: "ne magyarázzam neki a KRESZT. A párbeszédnek ezzel vége is szakadt, menetrend, ugye. Kedves Kolléga! Nem azért írok, hogy a KRESZT magyarázzam. Azt olvassa el! Arra szeretném felhívni a figyelmét, hogy PARTNEREK VAGYUNK AZ ÚTON!!! Fontos, hogy Ön is értse, a közösségi közlekedés és a kerékpározás az a két közlekedési mód, ami a városunkat kihúzhatja a mai káoszból, ezért talán segítenünk kellene egymást. Ezért kezdtünk MI bele abba, hogy ÖNÖKET meglátogatva (magam voltam az Óbudai garázsban egy közös beszélgetésen) kezdeményezzem a beszélgetést, a problémák "kibeszélését" Az Ön vezetőinek meg arra szeretném felhívni e levéllel a figyelmet, hogy talán nagyobb súlyt kellene helyezni a szabályok érdemi megismerésére! Elindult a Zöld BKV projekt az Önök vállalatánál, sok hasznos program mellett ez is legyen része, mármint annak megértetése a BKV összes dolgozójával, hogy miért fontos a kerékpáros közlekedés IS a város életében, hogyan tudják azt a saját munkájukkal segíteni! Jut eszembe: nem Ön volt véletlenül az a 6-os buszt vezető Kolléga, aki néhány héttel ezelőtt egy szép vasárnap este Óbudáról jőve fel kívánt kanyarodni a hídra vezető útra, és rádudált egy családra, két kis gyerekkel (már megint én voltam), hogy miért megyünk át, lámpa van, ami piros? Mert ott sem volt igaza! De biztos nem Ön volt, ennyire nem lehet, hogy ne ismerje a szabályokat! Tisztelettel László János elnök Magyar Kerékpárosklub Ps.: ezt a levelet elküldöm a BKV kommunikációs csapatának, hátha használni lehet valamire!