Forrás: budapest.hu
Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes egy szakmai műhely megalapítását kezdeményezte, amelynek célja a főváros közösségi közlekedésének, a közlekedési kultúrának a fejlesztése, valamint annak az elősegítése, hogy minél többen válasszák a tömegközlekedést autójuk helyett.
Ennek kapcsán stratégiai megállapodást írt alá a főpolgármester-helyettes, Garamhegyi Ábel, a GKM szakállamtitkára, Antal Attila, a BKV vezérigazgatója és Heinczinger István, a MÁV vezérigazgatója. A megállapodás részeként a felek létrehozták a Közlekedési Fórumot, kedden délután a főpolgármesteri hivatalban.
A kedden délután megalakult fórum programjában szerepel többek között, a közösségi közlekedési rendszerek fejlesztésének összehangolása, a MÁV hálózatának bevonása a budapesti közösségi közlekedésbe, az elővárosi közlekedés fejlesztése.
A Közlekedési Fórum legfőbb célkitűzései:
- A közösségi közlekedési rendszerek fejlesztésének összehangolása
1. Elővárosi közlekedés fejlesztése
2. MÁV hálózat bekapcsolása a fővárosi közösségi közlekedésbe - A Budapesti Közlekedési Szövetség továbbfejlesztése
- Az akadálymentesítés és az esélyegyenlőség megteremtése a közösségi közlekedésben
- Intermodális csomópontok kialakításának lehetőségei
- P+R parkolók kialakítása, a parkolási rendszer fejlesztése
- Közös tarifarendszer kidolgozása
- Jegyértékesítés korszerűsítése
- Környezettudatosság a közlekedésben
- Kerékpáros közlekedés fejlesztése
- Egységes menetrend-rendszer
- Utas tájékoztatás javítása
- Közösségi közlekedés előnyben részesítése
"A tömegközlekedési átszálló csomópontokban - a budapesti agglomerációban, illetve a város külső területein - arra kell törekedni, hogy egyre többen használják a közösségi közlekedési eszközöket. Ezért fontosnak tartom, hogy ezeken a csomópontokon minél több autó számára biztosítsunk parkolási lehetőséget P+R rendszerű parkolókban." - mondta Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes.
A főpolgármester elmondása szerint a közlekedési átszálló csomópontokban, a külső városrészekben arra törekszenek majd, hogy többen vegyék igénybe a közösségi közlekedést.
A Közlekedési Fórum, terveik szerint kiemelten kezeli majd a közösségi közlekedésben az akadálymentesség és az esélyegyenlőség kérdését, nagyobb figyelmet fordítanak majd az utasok tájékoztatásásra, valamint a környezettudatosság fejlesztésére is.
A fórum célkitűzései jórészt megegyeznek az évek óta csekély hatékonysággal működő Közlekedési Szövetség feladataival.