Facebook Instagram Youtube

A kerékpár beállítása

A kerékpár beállítása
2019.12.17
Kényelmetlenségek elkerülése érdekében érdemes pár percet a nyeregmagasságra és vízszintes beállítására szánni.Nulladik lépés:Válassz igényeidhez és magasságodhoz megfelelő kerékpárt. Kerékpárvásárlási tanácsainkat és mérettáblázatunkat itt találod. Kezdő lépések:Emeld csípőd magasságába a nyerged, majd ülj fel rá!Ellenőrzés 1:Olyan magasra állítsd az ülést, hogy majdnem lábujjhegyen, de mégis stabilan tudj támaszkodni.

Kényelmetlenségek elkerülése érdekében érdemes pár percet a nyeregmagasságra és vízszintes beállítására szánni.

Nulladik lépés:

Válassz igényeidhez és magasságodhoz megfelelő kerékpárt. Kerékpárvásárlási tanácsainkat és mérettáblázatunkat itt találod

Kezdő lépések:

Emeld csípőd magasságába a nyerged, majd ülj fel rá!

Ellenőrzés 1:

Olyan magasra állítsd az ülést, hogy majdnem lábujjhegyen, de mégis stabilan tudj támaszkodni.

Ellenőrzés 2:

Akkor jó a nyeregmagasság, ha térded lazán, de teljesen nyújtva, csípőd pedig vízszintesen van. Ha behajlik a térded, akkor emelj az ülésen. Ha megbillen a csípőd, engedd lejjebb az ülést!

Figyelj, hogy a nyeregcsövet ne húzd magasabbra a rajta lévő jelzésnél!

Nyereg rögzítése a nyeregcsövön

A nyerged akkor van jó helyen, ha - vízszintesen lévő hajtókarok esetén - az elől lévő pedálod egy vonalban van az azonos lábad térdével. 

Ha térded a pedál közepe előtt van, akkor a nyerget hátrébb, ha a pedál közepe mögött van, a nyerget előrébb csúsztasd.

Talpad párnás részét tedd a pedálra, a nyerget vízszintesen szereld fel.

 


Tetszett a cikk? Maradjunk kapcsolatban!

A Kerékpárosklub azért dolgozik, hogy bringa- és emberbarát településeink legyenek. Ez csak a Te támogatásoddal lehetséges.

Hogyan segíthetsz?

Oszd meg a cikket, ha egyetértesz céljainkkal!

 

 

Töltsd le a teljes Kisokost PDF formátumban!

 

 

 

   

 

 

Kapcsolódó hírek

15%-kal több kerékpározót mértek Budapesten 2020-ban, decemberben 61%-kal többet, mint egy éve

A BKK öt, nyilvánosan elérhető adatokat mutató kerékpárszámlálóján 15 %-kal nagyobb forgalmat mértek 2020-ban, mint 2019-ben. A 2020-ban összesen mért 2.771.710. kerékpározó rekord azóta, hogy egyszerre öt helyen mérik a biciklis forgalmat. A bicikliutak és sávok aszfaltjába telepített detektorok felett még télen is többen kerékpároztak: a 2019 decemberi biciklis forgalmat már 2020 december közepén túlszárnyalták a budapestiek, a bringás forgalom télen nőtt leginkább 2019-hez képest. A Csepelre vezető Weiss Manfréd úton mérték a legnagyobb éves (26%-os) növekedést, a budai rakparton pedig 2020-ban mértek először 1 milliónál több kerékpározót számoltak. Munkanapokon és munkaszüneti napokon is nőtt a kerékpáros forgalom, ami az otthoni munkavégzés, az oktatási intézmények és vendéglátóhelyek bezárása mellett kiemelkedő.

2021.01.11 |  aron
Így lett kerékpársáv a Nagykörúton és más fontos főútvonalakon

2020 legnagyobb és leghíresebb hazai kerékpárosbarát fejlesztése a nagykörúti kerékpársáv volt. A régóta várt, belvárosi kerületeket összekötő kerékpársávok tesztüzemét a tavaszi koronavírus-járvány elkerüléséhez kapcsolódóan indították el, majd a népszerűségét látva kisebb változtatásokkal ősszel meg is tartották. Cikkünkben összefoglaljuk, hogyan ért be több évtized várakozása, milyen volt a fogadtatása, miken vitáztunk és milyen lehetőséget ad a Nagykörút jövőjének, ezzel Budapestnek ez a kétszer két, olcsón és gyorsan kivitelezett sárga csík. A történet nem csak a Nagykörútra érvényes, akkor is érdemes elolvasnod visszaemlékezésünket, ha nem a környéken élsz, mert a tapasztalatok máshol is hasznosak lehetnek.

2020.12.29 |  aron
Itt találod Budapest és környéke kerékpárboltjainak térképét

Térképre tettük Budapest bringaboltjait és szervizeit. Jó böngészést!

2021.02.03 |  aron