A KERÉKPÁR BEÁLLÍTÁSA
Címkék: gyakorlati tanácsok Kisokos tanácsok tippek
A kényelmetlenségek elkerülése érdekében érdemes pár percet a nyeregmagasságra és vízszintes elhelyezésére szánni. Válassz igényeidhez és magasságodhoz megfelelő kerékpárt. Kerékpárvásárlási tanácsainkat és mérettáblázatunkat itt találod.
Kezdő lépések:
Emeld csípőd magasságába a nyerged, majd ülj fel rá!
Ellenőrzés 1:
Olyan magasra állítsd az ülést, hogy lábujjhegyen, de mégis sta- bilan tudj támaszkodni.
Ellenőrzés 2:
Akkor jó a nyeregmagasság, ha a pedál legalsó állásánál a lábad lazán, de szinte teljesen nyújtva, csípőd pedig vízszintesen van. Ha a térdednél jobban behajlik a lábad, emelj az ülésen, ha meg- billen a csípőd, engedd lejjebb az ülést!
Figyelj, hogy a nyeregcsövet ne húzd magasabbra a rajta lévő jelzésnél!
Nyereg rögzítése a nyeregcsövön
A nyerged akkor van jó helyen, ha – vízszintesen lévő hajtókaroknál – az elöl lévő pedálod közepe egy vonalban van ugyanazon lábad térdével. Ha térded a pedál közepe előtt van, akkor a nyerget hátrébb, ha a térded hátrébb van a pedálnál, akkor a nyerget előrébb csúsztassuk.
A talppárnádat helyezd a pedál közepére, a nyerget vízszintesen szereld fel.
Nemcsak a nyereg magasságát és annak vízszintes pozícióját, hanem dőlésszögét is állíthatod, állítható a kormány magassá- ga és néhány kerékpáron a kormányszár (stucni) dőlésszöge is. Néhány centi is sokat számíthat az egészséges, kényelmes és hatékony bringázás eléréséhez!
Támogasd adód 1%-ával a Magyar Kerékpárosklub bringás fejlődésért végzett munkáját!
Oszd meg kerékpáros élményeidet
Használd instagramon fotóid alatt a #kerekparosklub hashtaget és oszd meg a többiekkel merre tekertél, milyen kerékpáros fejlesztésekben botlottál a városban vagy ha részt vettél egy kerékpárosklub által szervezett rendezvényen.